Międzyszkolny Ludowy Klub Sportowy Czarni Olecko zaprasza wszystkich członków i sympatyków Klubu na :
Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w dniu 03.07.2015 w hali MOSiR w Olecku (parter) ul. Park 1.
Pierwszy termin - godzina 17.00.
Drugi termin - godzina 17.15.
Porządek zebrania w rozwinięciu.
LZS Knopin 0 - 2 Czarni Olecko
W ostatnim meczu sezonu 2014/2015 Czarni pokonali w Knopinie tamtejszy LZS 2 - 0.
W końcowej Tabeli Czarni z dorobkiem 46 punktów zajęli 9 miejsce. Szkoda trochę rundy jesiennej, gdzie w 17 meczach Czarni zdobyli tylko 19 punktów. W 13 meczach rundy wiosennej Czarni zdobyli 27 punktów. Tylko Błękitni i Tęcza zdobyły na wiosnę więcej punktów - 28.
Do IV ligi awansowały Śniardwy i Tęcza. Do A klasy spadają Jeziorany, Knopin i Kłobuk. Granica Bezledy zagra baraż o utrzymanie się z Concordią II Elbląg - pierwszy mecz 24 czerwca, rewanż 27 czerwca. Z A klasy do okręgowej awansuje Fala Warpuny i Start Kruklanki. Z IV ligi spadają Stomil II Olsztyn, Warmia Olsztyn i Victoria Bartoszyce . Nowy skład ligi okręgowej powinniśmy poznać po drugim meczu barażowym o utrzymanie się w okręgówce, czyli po 27 czerwca.
Czarni - Pojezierze 2 - 0
W ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością Czarni pokonali zespół Pojezierza Prostki 2 - 0. Bramki zdobyli : Arek Cichocki i Michał Wasilewski.Bez względu na wyniki ostatniej kolejki Czarni w sezonie 2014/2015 zajmą 9 miejsce.
Czarni 2 -1 Mazur Ełk
W rozegranym dziś meczu Czarni pokonali 2 - 1 Mazura Ełk. Mecz był rozegrany w Ełku,
Czarni - Vęgoria 1-0
Czarni pokonali wicelidera Vęgorię Vęgorzewo 1- 0. Bramkę dla Czarnych zdobył Miłosz Modzelewski, który wczoraj był bohaterem Czarnych. Zdobył nie tylko zwycięską bramkę, ale również uratował zespół przed utratą bramki.
Więcej w rozwinięciu
Polonia 2 - 0 Czarni
Niestety Czarni z Lidzbarka powrócą bez punktów. Polonia wykorzystała atut własnego boiska i pokonała naszą drużynę 2 - 0.
Polonia - Czarni
Dziś Czarni zagrają mecz na wyjeździe w Lidzbarku Warmińskim z tamtejszą Polonią. Polonia zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatnim swym meczu pokonała na wyjeździe lidera okręgówki - Śniardwy. Do zakończenia rozgrywek pozostało tylko 5 kolejek i to Polonii bardziej potrzebne są punkty by zapewnić utrzymanie się . Zapowiada się ciekawy mecz, oby Czarni wrócili do Olecka ze zdobyczą punktową
Czarni na "piątkę"
Czarni Olecko dzięki wygranej w meczu przeciwko Granicy Bezledy oraz przy porażce lub remisie Pojezierza Prostki w meczu z Wilkowem mogli liczyć na awans o jedną pozycję w tabeli. Do Olecka Granica przyjechała bez kilku podstawowych zawodników.

Garstka widzów zebrana na Stadionie Miejskim nie spodziewała się chyba aż tak ostrej strzelaniny. W piątej minucie worek z bramkami rozwiązał Arkadiusz Cichocki. Ten sam zawodnik siedemanście minut później podwyższył rezultat i można pomalutku było myśleć, że tego meczu olecczanie nie przegrają. Przy jednej z bramek gracze z Bezled protestowali sugerując, iż w momencie podania jeden z ich piłkarzy był faulowany. Frustracja Granicy była tak wielka, że już w trzydziestej minucie goście przeprowadzili pierwszą zmianę. Marka Kurywczaka zmienił Kacper Bobiński. Gdy wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie zostanie do ostatniego w pierwszej połowie gwizdka sędziego to za sprawą Macieja Kosińskiego, który wykorzystał niefartowną próbę wybicia piłki po dośrodkowaniu przez defensora drużyny gości. W drugiej połowie padło o jedną bramkę mniej. Trzeciego gola w tym meczu a czwartego dla Czarnych zdobył Arkadiusz Cichocki uderzając zza pola karnego będąc kompletnie nieatakowany. Jeśli chodzi o grę Granicy to do pewnego momentu próbowali oni nawiązać walkę. Było oddanych kilka strzałów, jednak nasz bramkarz Wojciech Muzyk bronił bez zarzutu. Dziesięć minut przed końcem akcję zainicjował Ariel Tusznio holując piłkę przez kilkanaście metrów. Później dograł na prawe skrzydło do Dawida Bieleckiego a ten szybko ocenił sytuację i zacentrował w pole karne gości. Tam wbiegający Arkadiusz Cichocki ponownie wpisał się na listę strzelców uderzając piłkę "szczupakiem".

Po meczu trener Adam Wyszyński przyznał, że wynik gdyby była lepsza skuteczność to wynik mógłby być wyższy. Chwilkę później zażartował, że jednak "co za dużo to nie zdrowo".

Czarni U-11 wystąpią w Football Festival
Młodzi zawodnicy Czarnych Olecko wystąpią w kolejnej edycji dwudniowego turnieju (16-17.05) Football Festival (dzieci do jedenastego roku życia) organizowany w Olecku. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy (A, B i C) i w sobotę na Stadionie Miejskim rozegrają między sobą szereg spotkań. W niedzielę ekipy (według miejsc podzielonych

Podopieczni Kamila Szarneckiego oraz Tomasza Karnieja wystawią łącznie dwie ekipy. Pierwsza drużyna wystąpi w grupie B, a drugi zespół w grupie A.