Polonia 2 - 0 Czarni
Niestety Czarni z Lidzbarka powrócą bez punktów. Polonia wykorzystała atut własnego boiska i pokonała naszą drużynę 2 - 0.
Polonia - Czarni
Dziś Czarni zagrają mecz na wyjeździe w Lidzbarku Warmińskim z tamtejszą Polonią. Polonia zajmuje 14 miejsce z dorobkiem 28 punktów. W ostatnim swym meczu pokonała na wyjeździe lidera okręgówki - Śniardwy. Do zakończenia rozgrywek pozostało tylko 5 kolejek i to Polonii bardziej potrzebne są punkty by zapewnić utrzymanie się . Zapowiada się ciekawy mecz, oby Czarni wrócili do Olecka ze zdobyczą punktową
Czarni na "piątkę"
Czarni Olecko dzięki wygranej w meczu przeciwko Granicy Bezledy oraz przy porażce lub remisie Pojezierza Prostki w meczu z Wilkowem mogli liczyć na awans o jedną pozycję w tabeli. Do Olecka Granica przyjechała bez kilku podstawowych zawodników.

Garstka widzów zebrana na Stadionie Miejskim nie spodziewała się chyba aż tak ostrej strzelaniny. W piątej minucie worek z bramkami rozwiązał Arkadiusz Cichocki. Ten sam zawodnik siedemanście minut później podwyższył rezultat i można pomalutku było myśleć, że tego meczu olecczanie nie przegrają. Przy jednej z bramek gracze z Bezled protestowali sugerując, iż w momencie podania jeden z ich piłkarzy był faulowany. Frustracja Granicy była tak wielka, że już w trzydziestej minucie goście przeprowadzili pierwszą zmianę. Marka Kurywczaka zmienił Kacper Bobiński. Gdy wydawało się, że dwubramkowe prowadzenie zostanie do ostatniego w pierwszej połowie gwizdka sędziego to za sprawą Macieja Kosińskiego, który wykorzystał niefartowną próbę wybicia piłki po dośrodkowaniu przez defensora drużyny gości. W drugiej połowie padło o jedną bramkę mniej. Trzeciego gola w tym meczu a czwartego dla Czarnych zdobył Arkadiusz Cichocki uderzając zza pola karnego będąc kompletnie nieatakowany. Jeśli chodzi o grę Granicy to do pewnego momentu próbowali oni nawiązać walkę. Było oddanych kilka strzałów, jednak nasz bramkarz Wojciech Muzyk bronił bez zarzutu. Dziesięć minut przed końcem akcję zainicjował Ariel Tusznio holując piłkę przez kilkanaście metrów. Później dograł na prawe skrzydło do Dawida Bieleckiego a ten szybko ocenił sytuację i zacentrował w pole karne gości. Tam wbiegający Arkadiusz Cichocki ponownie wpisał się na listę strzelców uderzając piłkę "szczupakiem".

Po meczu trener Adam Wyszyński przyznał, że wynik gdyby była lepsza skuteczność to wynik mógłby być wyższy. Chwilkę później zażartował, że jednak "co za dużo to nie zdrowo".

Czarni U-11 wystąpią w Football Festival
Młodzi zawodnicy Czarnych Olecko wystąpią w kolejnej edycji dwudniowego turnieju (16-17.05) Football Festival (dzieci do jedenastego roku życia) organizowany w Olecku. Drużyny zostały podzielone na trzy grupy (A, B i C) i w sobotę na Stadionie Miejskim rozegrają między sobą szereg spotkań. W niedzielę ekipy (według miejsc podzielonych

Podopieczni Kamila Szarneckiego oraz Tomasza Karnieja wystawią łącznie dwie ekipy. Pierwsza drużyna wystąpi w grupie B, a drugi zespół w grupie A.

Czarni I:
MOSP Białystok - Czarni Olecko (godz. 11:30)
Czarni Olecko - Vęgoria Węgorzewo (godz. 13:10)
Czarni Olecko - Skonto Riga (godz. 15:25)
Czarni Olecko - UKS Łochów (godz. 16:40)
FM Klaipeda - Czarni Olecko (godz. 17:30)

Czarni II:
Korki Biskupiec - Czari II Olecko (godz. 11:55)
Jagiellonia Białystok - Czarni II Olecko (godz. 12:45)
Czarni II Olecko - BFC Daugava (godz. 15:00)
Czarni II Olecko - Diament Zduńska Wola (godz. 16:40)
MOSP II Białystok - Czarni II Olecko (godz. 17:55)
Czarni 1 - 0 Mazur Pisz
Czarni po raz trzeci z kolei odnieśli zwycięstwo. Tym razem pokonali Mazura Pisz 1 - 0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył główką Daniel Bogdanowicz.

Jest takie powiedzenie ,, Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło". W przypadku Czarnych złem był mecz z Pasymiem. Dobrem zaś następne trzy zwycięskie mecze z drużynami z czołówki tabeli. Te trzy mecze były meczami walki. Wczorajszy mecz był meczem walki w dosłownym znaczeniu, w sensie fizycznym i słownym. Czarni w pierwszej połowie zdobyli zwycięskiego gola. Dawid Bielecki dośrodkował na pole karne, tam znalazł się Daniel Bogdanowicz i strzałem z główki nie dał szans bramkarzowi Mazura.
W drugiej połowie gra przeważnie toczyła się przed polami karnymi, żadnej z drużyn nie udało się strzelić gola i mecz zakończył się wynikiem 1 - 0 dla Czarnych. Czarni zagrali w następującym składzie: Muzyk, Wasilewski M.- kapitan, Wyszyński - grający trener, Cichocki Maciej, Tusznio Ariel, Modzelwski Miłosz ( Czuper K.),Głódź ( kontuzja w pierwszej połowie zastąpił go Marczuk), Karaś Grzegorz ( Kupiec), Matwiejczyk, Bielecki, Bogdanowicz. W rezerwie byli jeszcze: Szyszko,Karkusz, Jasiński, Szczęsny. w meczu nie mogli zagrać: Szarnecki ( kontuzja), Kosiński, Cichocki Arek ( pauza za żółte kartki).
Gratulacje dla drużyny za kolejne zwycięstwo, oby tak dalej.
Czarni - Mazur Pisz
Dziś o godzinie 17.00 na Stadionie Miejskim Czarni rozpoczną ligową walkę z Mazurem Pisz. Nasz rywal w tym sezonie spisuje się dobrze i po 23 kolejkach zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 43 punktów. Do tej pory strzelił 54 gole, stracił 42. 13 meczy wygrał, 4 zremisował, 6 przegrał. Na wyjazdach ma 5 wygranych, 2 remisy i 5 przegranych.
Mamy nadzieję, że Czarni po ostatnich 2 wygranych z zespołami z ligowej czołówki również i dziś powalczą o kolejne punkty.
Czarni 2 - 1 Tęcza
W zakończonym meczu Czarni pokonali 2 - 1 Tęczę Biskupiec. Bramki dla naszej drużyny zdobyli : Cichocki Arek na 1 - 0 i Bogdanowicz Daniel w ostatniej minucie meczu na 2 - 1.
Józef Wasilewski: Czarni zakończą sezon na dziewiątym miejscu
W poniedziałkowym sportowym dodatku do Gazety Olsztyńskiej w notatce dotyczącej ligi okręgowej była informacja dotycząca rozmowy z zawodnikami Czarnych po blamażu z Błękitnymi Pasym (0:6 - przyp.). Prezesowi Józefowi Wasilewskiemu zadaliśmy dwa pytania odnoszące się częściowo do obecnej sytuacji w tabeli.

- Panie Prezesie, w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej w dodatku sportowym można było przeczytać, iż po wyjazdowym blamażu z Błękitnymi Pasym (0:6 - przyp.) odbyła się rozmowa. Jak to wyglądało?

- Rozmowa o której pisała Gazeta Olsztyńska miała miejsce w poniedziałek, po meczu z Pasymiem. Myślę, że przyniosła ona efekty co było widać w meczu ze Śniardwami. Zawsze stałem na stanowisku, że trener powinien decydować, kto gra i na jakiej pozycji, również rolą trenera jest prowadzenie tego typu rozmów. W poniedziałek trener zwrócił się do mnie o możliwość skorzystania po treningu z basenu i sauny. Jednocześnie nadmieniając, że chce po męsku porozmawiać z zespołem. W naszym zespole są bardzo doświadczeni gracze - Wyszyński, Szarnecki, Szyszko, którzy grali w renomowanych zespołach i to na ich barkach leży mobilizacja zespołu. Mecze z Wilczkiem i Łyną były do wygrania, zabrakło mobilizacji i skuteczności. Mecz z Pasymiem to całe szczęście historia. Nie ma usprawiedliwienia na taką grę, o wynik mniej chodzi, ale o zaangażowanie i grę. Swoją drogą Pasym na wiosnę nie przegrywa, wygrał ze Śniardwami 4:1, z Tęczą 2:1, zremisował z Łyną i Mazurem Pisz. Myślę, że Czarnych stać na zwycięstwo z każdym z okręgówki, ale zawodnicy muszą pokazać na boisku, że chcą tego.

- Te zwycięstwo ze Śniardwami z pewnością podbudowało nieco morale zawodników. Myśli Pan, że teraz wreszcie zespół "odpalił" i czy można spokojniej myśleć o utrzymaniu?

- Właściwie na te drugie pytanie dadzą odpowiedź kolejne trzy mecze grane u siebie. Tęcza, Mazur Pisz to zespoły z czołówki tabeli a Granica na wiosnę dobrze się spisuje. Po meczu ze Śniardwami zespół powinien uwierzyć w siebie i powalczyć o kolejne punkty, a tym samym spokojnie utrzymać się w lidze, osobiście myślę, że rozgrywki zakończymy na dziewiątym miejscu.