PiłkaNożna.pl
Nasza Liga
Wspierają nas

▪▪ CENNY PUNKT I ... NIEDOSYT▪▪
Piotrek dnia listopad 17 2018 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 211 czytań ·Drukuj
Po twardym, emocjonującym meczu remisujemy z Zatoką Braniewo 1:1 i zdobywany 14 punkt w sezonie.

Po dobrym spotkaniu rozegranym przed tygodniem z Mrągowią zremisowanym w dość pechowych okolicznościach, na tle kolejnego mocnego przeciwnika chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i pokusić o niespodziankę. Mecz zaczęliśmy ostrożnie, skupiając się na dobrej grze defensywnej, jednak w przeciwieństwie do meczu w Mragowie chcieliśmy grać wyżej i atakować większą liczbą zawodników. Gospodarze nieco częściej byli w posiadaniu piłki, jednak nie potrafili umieścić piłki w naszej bramce. My z kolei kilka razy groźnie atakowaliśmy, ale brakowało nam zimnej krwi i nieco zdecydowania w okolicach pola karnego rywali. Gdy wydawało się, że Czarni przejęli kontrolę nad grą zabójczą kontrę przeprowadzili gospodarze i zrobiło sie 1:0. Po straconej bramce nasi piłkarze postanowili zaatakować w końcówce pierwszej połowy. Ich próby przyniosły doskonały efekt. Kamil Stawiecki zapewnił swojej druzynie remis do przerwy.

Na początku drugiej połowy gospodsrze stworzyli sobie dobre okazje na podwyższenie wyniku, jednak ich nie wykorzystali. My natomiast z każdą minutą zaczęliśmy grać bardziej ofensywnie i dłużej utrzymywać się przy piłce. Częściej też gościliśmy na połowie rywali. Mimo kilku naprawdę dobrych sytuacji nie udało nam się jednak pokonać bramkarza rywali. Niestety wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i musieliśmy zadowolić się tylko jednym punktem.

Był to kolejny mecz w którym nasz zespół zaprezentował się naprawdę solidnie. Pilkarze w to spotkanie włożyli dużo sił i grali z pełnym poświęceniem. Cieszy fakt, że zespół pod koniec rundy prezentuje się znacznie lepiej i realizuje założenia taktyczne, nad którymi nieustannie pracujemy. Teraz czeka nas ostatni mecz rundy z Granicą Kętrzyn.

Skład Czarnych:
Grygo - Cichocki M., Wiktorzak, Rosiński, Wielgat - Skalski, Dzięgielewski, Kozłowski, Jasiński, Bińczak (Karaś) - Stawiecki
Rezerwowi:
Bożewicz, Karaś, Tusznio, Szarnecki
▪▪PREMIERA WIOSNY W LISTOPADZIE▪▪

Aby rozpocząć zmagania w rundzie rewanżowej, czwartoligowi piłkarze nie muszą czekać do wiosny. Jeszcze w listopadzie drużyny awansem rozegrają dwie kolejki. Pierwsza z nich już w ten weekend. MLKS Czarni Olecko w sobotę, 17 listopada, o godzinie 13.00 zagrają na wyjeździe z Zatoka Braniewo która po 15 kolejkach ma na koncie 19 punktów i zajmuje 10 miejsce w tabeli.

Mecz z Zatoka będzie pierwszym ze spotkań rozegranych awansem z rundy wiosennej. Na inaugurację sezonu nasz zespół zremisował z Braniewem 1:1 (Jakub Kozłowski). Przed Czarnymi bardzo trudne zadanie, bo drużyna gospodarzy w tym sezonie w meczach domowych notuje bilans 6 zwycięstw oraz 1 porażki. Jedynym zespołem, który w tym sezonie zdołał wywieźć komplet punktów z Braniewa były Mamry Giżycko (1:2).

Naszych zawodników chwali się za postawę w Mragowie, bo przez osiemdziesiąt minut byli zespołem lepiej zorganizowanym od rywala, ciekawiej operującym piłką, niezwykle agresywnym w środku pola, a do tego szybko przechodzącym z defensywy do ataku. Wydaje się, że kontrolę nad tym spotkaniem olecczanie stracili dopiero dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem i koniec końców kosztowało to ich stratę dwóch punktów.

Spotkanie w Braniewie może okazać się jeszcze trudniejszym wyzwaniem, niż mecz z Mrągowią, jeśli jednak podopieczni duetu trenerskiego będą potrafili tak skutecznie paraliżować ofensywne poczynania rywala, jak czynili to w sobotę, do tego znów zdołają rozgrywać piłkę na połowie rywala równie szybko, poprawią nieco skuteczność a i koncentrację we własnym polu karnym – nie powinno być źle.

Sędzią głównym sobotniego starcia będzie Robert Stańczak na liniach pomagać mu będą Damian Dębski oraz Sławomir Wiśniewski (wszyscy z Olsztyna). Obserwatorem z ramienia WMZPN będzie Marek Kwiatkowski.
▪▪▪TYLKO REMIS CZARNYCH▪▪ ▪
MLKS Czarni Olecko zremisowali z MKS Mrągowia Mrągowo 1:1 mimo że byli drużyną lepszą. W 73. min. po faulu na Mateuszu Wielgat po piłki podszedł Jakub Kozłowski i precyzyjnym strzałem w samo okienko pokonał bramkarza. Niestety w 80 min. gospodarcze wyrównali.

Faworytem byli gospodarze, jednak boisko zupełnie tego nie potwierdziło. Czarni byłi lepszym zespołem i dominowali praktycznie od pierwszej do ostatniej minuty, brakowało im jednak skuteczności. Graliśmy mądrze, zdyscyplinowanie taktycznie i dobrze wyglądaliśmy fizycznie. Można śmiało powiedzieć, że był to ich jeden z najlepszych meczy w tej rundzie.

Grygo - Cichocki M., Wiktorzak, Rosiński, Wielgat - Skalski (90' Koniecko), Kozłowski, Cwalina (90' Zatowski), Karaś, Bińczak (81' Jasiński) - Stawiecki (85' Szarnecki T.)
Rezerwowi:
Zatowski, Jasinski, Szarnecki, Koniecko.

Jeśli pogoda pozwoli to Czarni swój kolejny mecz rozegrają awansem z Zatoką Braniewo na wyjeździe.
▪▪ W sobotę z MKS Mrągowia Mrągowo ▪▪

W najbliższą sobotę, nasza drużyna powalczy o kolejne punkty ligowe i polepszenie swojego miejsca w tabeli. Zadanie to nie będzie łatwe, ponieważ zagramy w Mragowie z czwartą w tabeli Mrągowią ale chcąc piąć się w tabeli coraz wyżej musimy w końcu zacząć także punktować na wyjeździe.

Po meczu z Unią Susz w którym po dobrej grze, strzeliliśmy rywalom aż sześć bramek i dodatkowo nie stracąc gola – nastroje w drużynie są coraz lepsze. Trenerzy wraz z zawodnikami cały czas pracują nad formą i liczymy że efekty ich ciężkiej pracy w postaci zdobyczy punktowej, zobaczymy już w sobotę. Zadanie to nie będzie łatwe bowiem zagramy z jedną z czołowych drużyn ligi, która dodatkowo bardzo dobrze spisuje się na własnym boisku. Z ośmiu domowych meczów, mrągowianie wygrali sześć, jeden zremisowali i jeden przegrali (Mamry Giżycko 0:2) zdobywając w nich dziewiętnaście ze swoich dwudziestu ośmiu punktów.

W sobotnie przedpołudnie w Mrągowie czeka nas bardzo ciężkie ale nie beznadziejne zadanie. Gospodarze oczywiście są faworytem tego meczu ale ostatni mecz Czarnych pokazał że po kiepskim początku forma w końcu idzie w górę. Jeśli dodamy do tego dobrą atmosferę po wygranej z Unią i zapowiedzi zawodników – to musi być dobrze. Czarni za wszelką cenę będą chcieli sobie przypomnieć, jak smakuje zwycięstwo na wyjeździe. Oby w końcu nasi piłkarze wrócili z wyjazdowego meczu w dobrych humorach.

Sędzią głównym sobotniego starcia będzie Grzegorz Rudziński na liniach pomagać mu będą Jacek Makowski oraz Tomasz Trochim (wszyscy z Olsztynka). Obserwatorem z ramienia WMZPN będzie Marcin Żyłka.
▪Karol Sobczak wygrał najważniejszy mecz▪
Aż 1278 – to różnica głosów, którymi wygrał II turę wyborów w Olecku Karol Sobczak. Oficjalnie już wiemy, że zagłosowało na niego 4453 mieszkańców naszej gminy a 3175 poparło jego kontrkandydata Wacława Olszewskiego.

Nowo wybranemu burmistrzowi serdecznie gratulujemy i życzymy, by te pięć lata przyniosły miastu wiele dobrego, a Jemu samemu osobiście sprawiły mnóstwo satysfakcji. Życzymy również pomyślności i sukcesów w pełnieniu odpowiedzialnej i trudnej misji, jaką jest samorządowa służba dla Gminy Olecko.

W latach 2006 - 2011, 2016 - 2018 (lipiec) z sukcesami prowadził drużynę seniorów MLKS Czarni Olecko.
➡ PEWNA I WYSOKA WYGRANA CZARNYCH ⬅

Mimo przewagi punktowej nad rywalem wiedzieliśmy, że o punkty nie będzie tak łatwo, bo goście w poprzednich meczach postawili trudne warunki innym zespołom. Pierwsza część meczu przebiegała pod nasze dyktando, jednak mieliśmy problemy z wykorzystaniem swoich szans. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gola strzelił Jakub Kozłowski. Widać było jednak, że nasz zespół ma pomysł na prowadzenie akcji i z każdą minutą był coraz groźniejszy.

Punktem zwrotnym były pierwsze minuty drugiej połowy, kiedy Piotrek Wiktorzak skutecznie wykorzystał podanie z rzutu wolnego wykonywanego przez Dawida Skalskiego, a chwilę później w odstępie 3 minut dwie bramki strzelił Kamil Stawiecki. Od tego momentu grało nam się łatwiej i stwarzaliśmy sobie sporo szans bramkowych. Ostatecznie piłka znalazła się w siatce jeszcze dwa razy, po strzałach Grzegorza Karasia oraz Dawida Cwaliny.

MLKS Czarni Olecko - KS Unia Susz 6:0
(1:0)

Na pochwałę za walkę i zaangażowanie przez ponad 90 minut meczu zasługuje cały zespół. Nie pozwoliliśmy rywalom na stworzenie poważnego zagrożenia pod naszą bramką, a sami mieliśmy kilka dogodnych okazji do zdobycia gola ktore w końcu wykorzystaliśmy. Miejmy nadzieję, że ten mecz bedzie dobrym prognostykiem na zbliżające sie mecze. BRAWO CZARNI!

Skład:
Grygo (90' Bożewicz) - Wielgat, Cichocki, Rosiński, Senkowski (80' Koniecko) - Skalski (90' Tusznio), Kozłowski (90' Szarnecki), Cwalina (83' Zatowski), Wiktorzak, Bińczak (70' Jasiński) - Stawiecki (65' Karaś)
Rezerwowi:
Bożewicz, Karaś, Tusznio, Zatowski, Jasiński, Szarnecki, Koniecko
▪▪Czarni Olecko - Unia Susz [ ZAPOWIEDŹ ]▪▪

MLKS Czarni Olecko, którzy grają w kratkę w tym sezonie, po wygranej z Romintą 1:0 (Wydział Gier i Ewidencji WMZPN zweryfikował wynik meczu jako walkower na korzyść naszego Klubu - w drużynie gości wystąpił nieuprawniony zawodnik), nie przywieźli punktów z meczu z GKS Wikielec. Jutro czeka ich na własnym stadionie kolejny ważny mecz, przeciwnikiem będzie Unia Susz.

Nasi piłkarze w ostatni weekend przegrali aż 6:0 mecz z Wikielcem. To spowodowało, że podopieczni duetu trenerskiego Szarnecki - Wyszyński muszą się oglądać za siebie i sprawdzać, jaką mają przewagę nad strefą spadkową, – a ta nie jest imponująca. Mają tylko 4 punkty więcej od Unii, zajmującej ostatnie 16.miejsce.

Jak nie z takim rywalem to z kim – to pytanie wydaje się jednym z najważniejszych przed sobotnim spotkaniem. Ekipa gospodarzy będzie grać z zespołem, który znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli z bilansem 5 punktów. To jest okazja na osiągnięcie jedynego satysfakcjonującego rezultatu czyli wygranej. Spotkanie o godz.13.30.

Sędzią głównym sobotniego starcia będzie Kamil Kazimierowski liniach pomagać mu będą Janusz Bogdanowicz oraz Paweł Nowicki (wszyscy z Elbląga). Obserwatorem z ramienia WMZPN będzie Robert Michalak (Szczytno).
▪ PO PIERWSZY WYJAZDOWY TRIUMF ▪
Piotrek dnia październik 25 2018 · Kategoria: Bez kategorii · 0 komentarzy · 256 czytań ·Drukuj

W poszukiwaniu ligowych punktów MLKS Czarni Olecko udadzą się tym razem do oddalonego o 240 km Wikielca, gdzie w sobotę zmierzą się z miejscowym GKS - em. Początek o 15:00. Nasz zespół chce podtrzymać formę z minionej kolejki, w której pokonał Romintę. Olecczanie liczą więc na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Nasz najbliższy przeciwnik w ostatniej kolejce zwyciężył na własnym stadionie z Drwęcą NWL 3:2 . Obecnie z dorobkiem 24 punktów zajmuje dobre 5 miejsce w ligowej tabeli. Czarni z dorobkiem dziewięciu punktów plasują się w niej na dwunastej pozycji.

Kibice Czarnych wierzą, że zespół utrzyma dobrą grę z ostatniego ligowego spotkania. W meczu z Gołdapią widzieliśmy bardzo waleczny zespół. Taka gra w meczu przeciwko mocnej ekipie Gks Wikielec może dać dobry końcowy rezultat. Z pewnością młody zespół podopiecznych Adama Wyszyńskiego oraz Kamila Szarneckiego stać na taką grę i sprawienie niespodzianki w sobotnim meczu.

Do końca rundy jesiennej pozostało naszej drużynie do rozegrania sześć meczów i osiemnaście punktów do zdobycia. Jak ważne są to mecze nikomu mówić nie trzeba a każdy zdobyty w nich punkt będzie na wagę złota! Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy pokażą w nich sportową złość i charakter i tym samym pokażą że miejsce w tabeli które obecnie zajmują to tylko przypadek!

Sędzią głównym sobotniego starcia będzie Wojciech Trochim na liniach pomagać mu będą Tomasz Trochim oraz Grzegorz Rudziński (wszyscy z Olsztynka). Obserwatorem z ramienia WMZPN będzie Andrzej Kujawa.
▪Debiut trenerów w meczu o "6" punktów▪

W sobotę 20 października, o godz. 15.00 MLKS Czarni Olecko podejmą MKS "Rominta" Gołdap w niezwykle ważnym meczu dla układu dolnych rejonów tabeli IV ligi. Spotkanie będzie debiutem na ławce trenerskiej Kamila Szarneckiego i Adama Wyszyńskiego.

Dla obu ekip będzie to bardzo ważne spotkanie ponieważ obie nie najlepiej rozpoczęły obecny sezon. Naszą drużynę i gości dzielą w tabeli zaledwie 2 punkty, Czarni mają ich na koncie 6, ekipa z Gołdapi do tej pory zgromadziła 8 punktów. Ewentualna wygrana pozwoli wyprzedzić ich w tabeli.

Pierwszy mecz pod wodzą nowych trenerów Czarni rozegrają w sobotę. Rewolucji jeszcze się nie spodziewajmy, ale z pewnością wprowadzone zostaną pewne korekty. Trenerzy bowiem już od pierwszych treningów próbują przekazać drużynie kilka wskazówek taktycznych. Sobotni mecz będzie stanowił dobre pole do wypróbowania nowych rozwiązań w praktyce.

Czarni podejdą do tych zawodów w bojowych nastrojach, z respektem dla rywala, ale z przeświadczeniem, że 3 punkty powinny zostać w Olecku. To będzie mecz z tych za 'sześć' punktów. Każda zdobycz punktowa będzie ważna, a najbardziej ucieszy nas zwycięstwo. Cieszy coraz wyższa dyspozycja motoryczna zespołu. Miejmy nadzieję, że strzelecką niemoc przełamią najlepsi snajperzy z ubiegłego sezonu Arek Cichocki oraz Jakub Kozłowski a na wysokości zadania stanie gra obronna zespołu. Jeśli wszystko ze sobą zagra będziemy mogli cieszyć się ze zwycięstwa

Zapraszamy wszystkich w sobotnie popołudnie na Stadion Miejski w Olecku o godz. 15.00

Sędzią głównym sobotniego starcia pomiędzy Czarnymi a Romintą będzie Maciej Tarnolicki na liniach pomagać mu będą Kajetan Korzeniowski (obaj Ełk) oraz Piotr Michalak (Giżycko). Obserwatorem z ramienia WMZPN będzie Andrzej Kujawa.
▪ OFICJALNIE: Trener Czarnych zwolniony! ▪
Pracujący od początku sezonu w IV - ligowych MLKS Czarni Olecko Bartłomiej Koniecko został zwolniony ze stanowiska trenera. Jego obowiązki do końca rundy przejął duet trenerów Kamil Szarnecki oraz Adam Wyszyński. W środę poprowadzą pierwszy trening z drużyną, przed sobotnim meczem z Romintą.

Dziękujemy trenerowi za wkład i zaangażowanie w trenowaniu zespołu Czarnych Olecko. Osiągane rezultaty spowodowały jednak, że zarząd klubu zdecydował się zakończyć współpracę. Życzymy trenerowi powodzenia w dalszej pracy trenerskiej.
➡➡ KOLEJNA PRZEGRANA CZARNYCH ⬅⬅
Mecz, który nasza drużyna nie powinna przegrać ostatecznie nie daje nam choćby punktu. Zawiodła przede wszystkim skuteczność, która szczególnie w pierwszej połowie powinna przełożyć się na większą zdobycz bramkową. Rywal skutecznie wykorzystał swoje szanse niemal w stu procentach, dlatego ostateczny wynik to 4:2.
Bramki dla Czarnych zdobył Kamil Stawiecki.

Kolejny mecz Czarni rozegrają na własnym obiekcie w sobotę o godz.15.00 z Romintą Gołdap.